Polecany post

Spis recenzji...

czyli porządek musi być! Jak już człowiek dłużej, niż rok prowadzi bloga, to może pogubić się, o jakiej książce pisał, a o jakiej nie.  Pos...

niedziela, 13 grudnia 2015

Jak w Niebie???

Wydawnictwo Maternus Media
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-89701-22-0
Liczba stron: 134

Autorem książki jest chłopak, który pięć lat spędził w sekcie Niebo.
Sebastian ma problemy zdrowotne. Do tego nie dostał się na wymarzone studia. Jego dolegliwości były bagatelizowane przez lekarzy. Te wydarzenia spowodowały, że uległ namowom Bogdana K. i w 1991 roku przyjechał do zboru w Majdanie Kozłowieckim.

Dalej następuje opis codziennego życia w sekcie. Życia początkowo sielankowego, które potem zamieniło się w piekło.
"To dla Nieba porzuciłem szkołę teatralną, opuściłem dom rodzinny,poświęciłem własne plany i marzenia. Chciałem się w tej grupie realizować, być apostołem Jezusa Chrystusa, a kończę jak żebrak z reklamówką, wygnany i poniżony" - pisze Sebastian.

Zadziwiające jest to, że założyciel sekty nie skończył szkoły średniej, a omotał tyle osób. Jedna z żon Bogdana skończyła dwa kierunki studiów. Inna z członkiń sekty dostała się na studia bez egzaminu. Ze studiów zrezygnowała po poznaniu Bogdana.
Jeszcze inna osoba wierząc w uzdrowicielską moc guru zrezygnowała z dializ. Przypłaciła to życiem. W sumie 7 osób za pobyt w sekcie zapłaciła najwyższą cenę (4 osoby zginęły w wypadku, kolejna popełniła samobójstwo). Członkowie sekty zmuszani byli do kradzieży nazywanej przez Bogdana "Braniem tego, co nasze".

Sebastian opisuje także proces wychodzenia z sekty. Problemy, z jakimi się zmagał. Niektóre z nich wymagały pomocy egzorcysty.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza