Polecany post

Spis recenzji...

czyli porządek musi być! Jak już człowiek dłużej, niż rok prowadzi bloga, to może pogubić się, o jakiej książce pisał, a o jakiej nie.  Pos...

sobota, 8 czerwca 2013

Mój stosik

Prawie każdy bloger od czasu do czasu umieszcza na swoim blogu stosik. Pora na mój. Stosik z kotem w tle. Większość tytułów widać. Nie jest to priorytet czytelniczy, ale zamieszczone tutaj książki chciałabym przeczytać.
1 i 2. Cudowna podróż - Selma Lagerlöf. Jako dziecko oglądałam bajkę pod tym tytułem. Znane mi są fragmenty książki, ale jej czytanie odkładałam. Pięknie ilustrowana. Opowiada o niegrzecznym chłopcu Nilsie. Nils dokuczał zwierzętom, nie słuchał się rodziców. Za karę został zamieniony w krasnoludka i razem z gąsiorem Marcinem i stadem dzikich gęsi wyruszył w swoją Cudowną podróż. Podróż, która odmienia serce chłopca.
3, Córka proboszcza - George Orwell. Chcę sięgnąć po książki Orwella, jedna z zaległości czytelniczych. I rok 1984 się kłania. 

4. Pollyanna dorasta - Eleanor Porter. Czytałam pierwszą część i z chęcią dowiem się, jak potoczyły się dalsze losy Pollyanny.
 5. Piękność Południa i inne opowiadania - Francis Scott Fitzgerald. Dwa tomy, w stosiku jest widoczny tylko jeden. Czytałam jedno opowiadanie, opowiadanie, które zostało sfilmowane. Jest to "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Inne opowiadania chciałabym przeczytać.
6. Gwiazd naszych wina - John Green. Tę książkę przez przypadek czytałam. Ale póki co - nie napiszę jej recenzji. Jest to książka o raku, o miłości, o fundacji "Mam marzenie" zwanej tutaj Dżinami. O podróży. Tutaj o podróży ze Stanów do Holandii.
7. Zaczarowane miejsca - Christopher Robin Milne. Christopher to mały Krzyś znany wszystkim z Kubusia Puchatka. Opowiada nam o swoim dzieciństwie. O tej książce pisała M. Musierowicz we Frywolitkach.
8. Daisy Fay i cudotwórca - Fannie Flagg. Czytałam "Smażone zielone pomidory" tejże autorki. Książkę pożyczyłam od znajomej, polecała.
9. Roczniak - Marjorie Kinnan Rawlings. Słyszałam o tej książce na stronie M. Musierowicz. Podobno pisała o niej we Frywolitkach. Pewnie we Frywolitkach 3 - bo Frywolitki 1 i 2 czytałam.
10. Szaleństwa panny Ewy - Kornel Makuszyński. Czytałam już kilka książek K. Makuszyńskiego. Kiążki o mojej imienniczce jeszcze nie.
10 i 11 - Koran. Chcę przeczytać. Biblię całą czytałam, choć raz - to mało.
12. Wielka sława to żart - Bogusław Kaczyński. Urodziłam się w tym samym mieście, co autor. Chodziłam do tego samego liceum, co autor. Ale nie razem z autorem, jestem trochę młodsza ;)
13. Szata - Douglas Lloyd Cassel. Opowieść o rzymskim legioniście, który wygrał w kości szatę ukrzyżowanego Chrystusa. Dawno, dawno temu był film. Prawie go nie pamiętam. Chciałabym, żeby TVP powtórzyło kiedyś. Może na Wielkanoc? Quo vadis bardzo mi się podobało.
14. Zabić drozda - Harper Lee. Książka, o której dużo słyszałam. Chce przeczytać.
15. Dwa lata wakacji - Juliusz Verne. Już sam tytuł intryguje.

W poniedziałek wyjeżdżam i pewnie wezmę ze dwie z tych pozycji do plecaka.

9 komentarzy:

 1. "Gwiazd naszych wina" tę książkę również muszę przeczytać:) Dużo starszych pozycji u Ciebie widzę, które naprawdę warto poznać, a o których często zapominamy, bo myślimy tylko o hucznie reklamowanych nowościach:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowości też czytam,. Z nowości w stosiku jest "Gwiazd naszych wina". Mam apetyt na najnowszą książkę Szymona Hołowni - "Niebo dla średnio zaawansowanych".
   Na stole leży w miarę nowa książka D. Sumińskiej - Dalej na czterech łapach. Czytam Pawlikowską, Wojciechowską.
   "Wnuczkę do orzechów" M.Musierowicz także przeczytam niemal od razu, kiedy się ukaże.
   A do klasyki warto wracać. Mam w tym polu sporo zaległości.

   Usuń
  2. Twórczości Sumińskiej nie znam. Ja również mam bardzo duże zaległości jeśli chodzi o klasykę i nie tylko:)

   Usuń
  3. To pani weterynarz. Jej autobiografia jest ciekawa. Niesamowite drzewo genealogiczne. W jej żyłach płynie błękitna krew ;) .
   Polecam nie tylko miłośnikom zwierząt. Dowiedziałam się, że ma dwóch świętych w rodzinie. Urszula Ledóchowska i o. Melchior Fordon (kandydat na ołtarze). Oczywiście jest tam sporo o zwierzętach i o życiu D. Sumińskiej.
   Może opiszę książkę, bo warto. Muszę się tylko zebrać ;)

   Usuń
 2. Część z prezentowanych przez Ciebie tytułów czytałam, nie wszystkie. Ostatnio jestem zajęta literaturą zwierzęcą. Przeczytałam Żabińskiego "Co to było za dziecko..." i teraz czytam "Riko i my" - opowieści o kotach, z kociego punktu widzenia. Na swoim blogu proponowałam , że podaruję Ci Żabińskiego. Nie wiem, czy nie widziałaś, czy książkę zdobyłaś. Książka z allegro, sfatygowana, ale da się czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie zdobyłam. Aktualnie jestem poza domem, rzadziej korzystam z komputera. Odpiszę w miarę możliwości.
   Teraz "Wędrówkę Murriego" czytam, mam 2 dni na nią - nie mogę jej zabrać do domu.

   Usuń
  2. To dziwna książka, sama nie wiem, co o niej sądzić.

   Usuń
  3. Mam takie same wrażenia.

   Usuń
 3. Szaleństwa panny Ewy - książka dzieciństwa!
  Same dobre wspomnienia !!

  OdpowiedzUsuń