Polecany post

Spis recenzji...

czyli porządek musi być! Jak już człowiek dłużej, niż rok prowadzi bloga, to może pogubić się, o jakiej książce pisał, a o jakiej nie.  Pos...

niedziela, 29 grudnia 2013

Ludzie listy piszą, czyli "Listy dzieci do Karola"

Truizmem będzie stwierdzenie, że Jan Paweł II był/jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na ziemi. Doczekał się setek biografii. Lepszych bądź gorszych. Dla dorosłych i dla dzieci. Do Watykanu docierało codziennie setki listów. Jakiś czas temu znalazłam w bibliotece pewną książeczkę.
Leżała na półce Bookcrossing. 

Wydawnictwo: Św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7422-165-8
Liczba stron: 103

Jest to sympatyczna książka o Janie Pawle II przeznaczona dla dzieci. Książka zawiera elementy biografii papieża, List Papieża do dzieci oraz listy dzieci i młodzieży pisane do Papieża.
Jeden z listów zawarty w książce datowany jest na 1 kwietnia 2005 roku, a więc na dzień przed śmiercią Jana Pawła II.
Dzieci często wzruszają swoją prostotą - np. francuska dziewczynka, która kocha Papieża tak samo, jak swojego pluszowego pieska.
Niektóre z dzieci borykają się z samotnością, problemami rodzinnymi (alkoholizm rodzica, choroba, śmierć w rodzinie). O tych trudnych sprawach również piszą do Ojca świętego.
Na ostatniej stronie jest miejsce na napisanie swojego listu do Papieża.
Książka wzbogacona jest ilustracjami narysowanymi przez dzieci i zdjęciami z życia i pontyfikatu Jana Pawła II.Książka nadaje się do wspólnego, rodzinnego czytania. Oczywiście, może nie każdy będzie zainteresowany tą lekturą. Ale rodziców chcących wychować w wierze dziecko książka powinna zainteresować.  Zwłaszcza, że wiele z nich urodziło się za czasów jego pontyfikatu.

Recenzja napisana w ramach wyzwania od A do Z.

2 komentarze: