Polecany post

Spis recenzji...

czyli porządek musi być! Jak już człowiek dłużej, niż rok prowadzi bloga, to może pogubić się, o jakiej książce pisał, a o jakiej nie.  Pos...

środa, 7 maja 2014

Stosik

Dawno nie umieszczałam stosika.
Ale w tym roku wypożyczyłam około 65 książek, tyle samo mniej więcej przeczytałam - a opinii mam znacznie mniej. Oto mój aktualny, biblioteczny stosik.

1-5. seria Baśniobór - Brandon Mull (Pierwszy tom przeczytany, drugi w trakcie. Dziś wypożyczyłam pozostałe 3).
6. Ostatni z żywych: Opowieść strażaka, który przeżył pod gruzami World Trade Center -


Sławomir Grabowski, Marek Nejman. Jakie to przyjemne :)
15. Polski bez błędów -  Magdalena Tytuła. W trakcie czytania. Oj, przydałaby mi się ta książka. Staram się pisać poprawnie po polsku, jednak czasami mam wątpliwości.
16. Nie do wiary! Fascynujące rekordy świata - Birgit Brauburger. W trakcie. Zrobiłam sobie przerwę. Tę książkę można na chwilę odłożyć. Ciekawa. Lubbię takie pozycje :)
-------------------------------------------------------------
17. Dieta (nie)życia. - Karolina Otwinowska, Agnieszka Mazur. Nie ma jej w stosiku. Ale wypożyczona.
18. Światło i cień. Migawki z życia Sofie - Hinsberger Gisela. (Przeczytane). Gizela w 23 tygodniu ciąży dowiaduje się, że jej córka będzie ciężko chora. Nie decyduje się na aborcję. Jej córeczka żyła 5 lat. 

O Rasmusach chcę napisać. Na początku myślałam, że książka jest swego rodzaju trylogią. Myliłam się. Każda książka opowiada o innym chłopcu, których łączy tylko imię  - Rasmus. Każda książka zawiera wątek kryminalny.


Ogółem mam 18 książek wypożyczonych i jedną zamówioną

A oto wyciąg z karty bibliotecznej. Aktualny, ale na życzenie mogę zrobić też archiwalny ;)
5 komentarzy:

 1. Po pierwsze, gratuluję pierwszej rocznicy bloga i życzę kolejnych.:)
  Po drugie, Rasmusy fajne są, chociaż ten który się włóczył z Oscarem zdecydowanie najlepszy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry, autorka poradnika "Polski bez błędów" (czyli ja :-) ) prowadzi blog o poprawności językowej. W nieco innej formie niż hasła w słowniku, ale może też się przyda :-) Link: http://mt-media.blogspot.com/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Postaram się zajrzeć, jak komputer naprawia. W tej chwili dalsze z tabletem - urządzenie to potrafi dokonywać zadziwiających autokorekt, np. "Nikt nie musi poślubić Tolkiena" zamiast "Nikt nie musi polubić Tolkiena". Niestety, czasami popełniam błędy, oby jak najmniej.

   Usuń